K_A76_Lékárna Rychnov nad Kněžnou

Datum: 01.08.2013
Místo: Kaufland Rychnov nad Kněžnou
Stupeň: STS, DSP, DPS, Realizace
Realizováno: 08/2013 - 11/2013
Společnost: build&build s.r.o.

Zadáním bylo vybudovat lékárnu v obchdním jednotce nového obchodního domu.

Celková velikost obchodní jednotky je cca 127m2. Prostor je ponechán volný, se dvěma čtvercovými nosnými sloupy při severní fasádě. Je přístupný z obchodní pasáže prosklenými posuvnými dveřmi, které jsou součástí prosklené výlohy, jež tvoří celou jižní stěnu obchodní jednotky. Dalším přístupem je zásobovací vchod ze severní strany. Prostor má tvar nepravidelného mnohoúhelníku s dominantní čtvercovou částí o rozměrech cca 9x10m a pak zúženou část směrem do obchodního prostoru o rozměrech cca 4x6m.
 
Architektonické řešení obchodní jednotky vychází z požadavku na maximální prodejní plochu a funkční a komfortní zázemí. Dále vychází z požadavků hygienických norem a požadavků SUKL (Státní útvar pro kontrolu léčiv).
 
Barevné řešení je determinováno již stávající dlažbou, jinak byla zvolena jako dominantní barva bílá, a to jak na minerální podhled, tak na malbu stěn.
 
Materiálové řešení je tradiční - sádrokartonové příčky, minerální podhled, keramická dlažba. Stěny budou vymalovány bílou barvou, v zázemí do výše 2m budou stěny natřeny bílou omyvatelnou barvou.
Dispoziční řešení je následující: zásobovacím vstupem se vchází do prostoru zádveří, odkud je přímý vstup do vstupní chodby a rovněž do denní místnosti personálu.
Ze vstupní chodby je dále přímý vstup do prostoru prodejny, vpravo pak do místnosti pro příjem a vlevo do prostoru šatny s dalšími pomocnými provozy, kterými jsou úklidová komora, předsíň wc a samotná kabina pro wc. Prostor šatny je přirozeně osvětlen oknem na severní fasádě objektu.
Místnost pro příjem, vpravo ze vstupní chodby, dále navazuje na místnost pro uchovávání LP, která je komunikačně propojena přímo s prodejnou a rovněž zahrnuje kancelářský kout v podobě pracovního stolu a skříněk. Z této místnosti je dále přístupná místnost pro přípravu LP a umývárna, která je vybavena dřezem a umyvadlem, prostorem pro sterilizátor, uv-lampu a infra-zářič.
Prostory skladu a laboratoře (místnost č. 09-14_07 a 09-14_11) jsou ještě od výlohy odděleny protipožární stěnou, která je od výlohy odsazena 60cm a vytváří tak prostor pro umístění reklamy.
Samotná prodejna, tedy místnost pro výdej LP a ZP je tedy přístupna jak přímo ze vstupní chodby, tak také z prostoru místnosti pro uchovávání LP, kde je umístěn sklad léků huweii. Místnost pro výdej LP a ZP má čtvercový půdorys a velikost cca 50m2.

DALŠÍ PROJEKTY

NAPIŠTE NÁM

Zahájení stavby již do 14 dnů!

Chcete stavět rodinný dům?
Máte vlastní developerský projekt?
Vlastníte pozemek a zajímají vás možnosti jeho zhodnocení?

team@buildbuild.cz